Regulace


Jablotron – zónová regulace topení


Zónová regulace umožňuje úsporný a jednoduchý systém regulace topení. Zónová regulace topení umožňuje topit pouze v těch místnostech, kde to opravdu potřebujete. Díky snadnému nastavení a regulaci tak šetříte Vaše náklady na vytápění. Tento systém je zkonstruován tak, aby po celý rok poskytoval příjemnou teplotu podle Vašich požadavků. Nastavení upravíte snadno pomocí jediného dotykového displeje.
Základem zónové regulace je řídící jednotka, která umožňuje ovládání až šestnácti různých zón, které lze ovládat až čtyřiceti osmi periferiemi. Základními prvky ovládání zón jsou pokojové termostaty, u kterých lze jednoduše naprogramovat týdenní topný režim, a které mají zároveň unikátní funkci ochrany proti zamrznutí a přehřátí objektu. Tuto informaci o nebezpečí lze včas odeslat na mobilní telefon majiteli. Pro použití v kancelářských objektech lze termostaty také uzamknout nebo omezit rozsah nastavitelné teploty.

Proč zvolit zónovou regulaci?

Zónová regulace topení umožňuje topit pouze v těch místnostech, kde to opravdu potřebujete. Díky snadnému nastavení a regulaci tak šetříte Vaše náklady na vytápění.
Tento systém je zkonstruován tak, aby po celý rok poskytoval příjemnou teplotu podle Vašich požadavků. Nastavení upravíte snadno pomocí jediného dotykového displeje.

Popis zónové regulace

Zónová regulace umožňuje úsporný a jednoduchý systém regulace topení.
Základem zónové regulace je řídící jednotka, která umožňuje ovládání až šestnácti různých zón, které lze ovládat až třiceti šesti periferiemi. Základními prvky ovládání zón jsou pokojové termostaty, u kterých lze jednoduše naprogramovat týdenní topný režim, a které mají zároveň unikátní funkci ochrany proti zamrznutí a přehřátí objektu. Tuto informaci o nebezpečí lze včas oMimo pokojových termostatů je do systému možné zapojit detektory otevření oken, které při aktivaci automaticky vypnou vytápění v dané zóně. K otevření a uzavření topných okruhů se využívají termicky ovládané hlavice. Systém umožňuje i řízení ohřevu TUV a disponuje výstupními relé pro zapnutí oběhového čerpadla nebo kotle. Vše je jednoduše nastavitelné z centrálního dotykového LCD. Díky možnosti vytváření vlastních widgetů na LCD jsou potřebné informace a nastavení ihned k dispozici v přehledné formě dle požadavků uživatele.deslat na mobilní telefon majiteli. Pro použití v kancelářských objektech lze termostaty také uzamknout nebo omezit rozsah nastavitelné teploty.

Stabilita

Mimo pokojových termostatů je do systému možné zapojit detektory otevření oken, které při aktivaci automaticky vypnou vytápění v dané zóně. K otevření a uzavření topných okruhů se využívají termicky ovládané hlavice. Systém umožňuje i řízení ohřevu TUV a disponuje výstupními relé pro zapnutí oběhového čerpadla nebo kotle. Vše je jednoduše nastavitelné z centrálního dotykového LCD. Díky možnosti vytváření vlastních widgetů na LCD jsou potřebné informace a nastavení ihned k dispozici v přehledné formě dle požadavků uživatele.

Ovládání zónové regulace

Výhodou zónové regulace je možnost ovládání teploty v jednotlivých místnostech ze dvou nezávislých míst. Jak centrálně tak přímo v dané místnosti.
Zónovou regulaci je možné ovládat dvojím způsobem. Celý systém můžete jednoduše nastavit z centrálního dotykového displeje. Pomocí displeje si ve všech místnostech nastavíte týdenní topný program a více se o systém nemusíte starat. Můžete, mimo jiné, také využít přednastavených profilů jako jsou komfortní nebo ekonomická teplota, režim párty nebo dovolená a další. Teplotu lze také regulovat přímo v jednotlivých místnostech, a to pomocí jednoduchých pokojových termostatů.
Termostaty dokáží vysledovat tepelnou setrvačnost objektu a přizpůsobit tomu týdenní program spínání tak, aby byla vždy v nastavený čas v objektu požadovaná teplota.

Moeller Xcomfort – chytré řešení


Xcomfort pracuje na principu vysílání a příjmu radiofrekvenčního signálu. Signál mohou vysílat bezdrátové vypínače (napájeny baterií s životností až 10 let), dálkové ovládání, centrální řídicí jednotky HOME MANAGER A ROOM MANAGER nebo USB Interface, připojené k Vašemu PC (podrobnosti o možnostech ovládání viz. „Pohodlné ovládání“). Signál přijímají tzv. aktory – krabičky, které napojíte přímo na spotřebič, který chcete ovládat. Aktor zachytí signál (např. od vypínače) a provede požadovaný úkon (např. sepne kontakt v lustru).
Systém vysílá na unikátní frekvenci 868,3 MHz, která je vyhrazena pro elektroinstalaci budov a nehrozí tedy rušení signálu od hraček na dálkové ovládání, letadel ani jiných zdrojů vlnění. Stejně tak nehrozí ani nechtěné ovládání spotřebičů – každý aktor je při instalaci přesně spárován s Vámi vybraným vypínačem nebo dálkovým ovládáním a na ostatní vypínače nereaguje.
Systém je závislý na propustnosti radiofrekvenčního signálu. Průměrný dosah od vysílače signálu k aktoru je jeden strop a dvě stěny. Nenajde-li přesto vysílač požadovaný aktor ve svém dosahu, vyšle signál do všech aktorů a vypínačů ve svém okolí a signál takto k požadovanému aktoru doputuje. Xcomfort tedy není vázán velikostí domu.